Cariere

Ești pregătit pentru
o nouă provocare?

Alătură-te echipei noastre și oferă-ți șansa de a crește pe plan profesional! Noi suntem pregătiți să îți descoperim talentul.

Joburi disponibile

Muncitori calificați în domeniul construcțiilor (poduri): fierari, betoniști, dulgheri

Nivel carieră: Mid-Level (2- 5 ani)
Nivel studii: Calificat
Tip job: Full time
Departament: Construcții
Industrie: Construcții
Permis conducere: B
Salariu net: nespecificat

Responsabilități
  • fasonează şi montează armături la elemente pretensionate

  • execută lucrări de asamblare şi de montare a armăturilor pentru elemente prefabricate mici sau simple; lucrări de fasonare a barelor de oţel-beton.

  • montează armături în elemente de rezistenţă speciale, complicate şi de formă circulară

  • construiește, montează și instalează diferite structuri din lemn pe șantierul de construcții.

  • execută cofraje pentru turnarea betonului.

  • ajustează, asamblează, îmbină pereți despărțitori din lemn în interiorul construcției.

  • confecționează podine din lemn pentru schele.

  • să cunoască și să aplice regulile de verificare a elementelor de legare și a dispozitivelor de prindere, precum și instrucțiunile de exploatare a mașinii de ridicat a căror respectare depinde de legătorul de sarcină

  • să folosească elemente de legare și/sau dispozitive de prindere pentru ridicarea sarcinii în conformitate cu instrucțiunile de utilizare

OFERIM:
Salariu motivant
Cazare gratuita in cazul relocarii

Inginer resposabil execuție poduri rutiere

Proiect: Autostrada Sebeș – Turda Lot 2
Nivel carieră: Senior-Level (> 5 Ani)
Permis conducere: cat. B

Ce responsabilități vei avea?
  • planificarea și urmărirea lucrărilor de execuție;
  • urmărirea și întocmirea necesarelor de materiale pentru a fi transmise către achizitor;
  • întocmirea rapoartelor zilnice și elaborare a situațiilor de lucrări pentru subcontractori;
  • realizarea măsuratorilor lucrărilor;
  • urmărește ca execuția lucrărilor să fie corectă din punct de vedere calitativ;
CERINȚE
  • studii superioare în domeniul construcțiilor și cel putin o minimă experiență în execuția de structuri de poduri;
  • bun organizator al echipelor de muncitori sau subcontractori și gestionarea eficentă a utilajelor pe șantier;
  • buna colaborare cu echipa tehnică, cu șeful de șantier și reprezentanții din șantier ai beneficiarului;
  • rezistent la stres și atent la termenele impuse în graficul de lucrări;
  • bună capacitate de înțelegere tehnică a etapelor de lucru, a ordinii de montaj sau execuție;
  • cunoașterea limbii engleze minim nivel începător.

OFERIM:

Cazare gratuită în cazul relocării

Inginer cu experiență în domeniul proiectelor fonoabsorbante

Industrie: Constructii

  • urmărirea realizării fizice a proiectelor conform documentației tehnice;

  • oferirea de informații tehnice de montaj/service pe parcursul realizării proiectului;

  • locațiile în care se vor desfășura proiectele sunt București și Constanța.

Cerințe:
  • absolvent universitate tehnică în construcții, de preferință secția CFDP

  • experiență minimă ca inginer în ofertare, inginer birou tehnic sau inginer pe șantier în domeniul construcțiilor de drumuri și poduri;

  • experiența în domeniul proiectelor fonoabsorbante (lucrările din cadrul proiectului constau în furnizarea și instalarea de panouri fonoabsorbante alcătuite din aluminiu și panouri fonoabsorbante din sticlă acrilică);

  • cunoscător de limba engleză;

  • bune cunoștințe calculator, utilizator Microsoft Office și Autocad.

OFERIM:

    Ai nelămuriri?

    Pentru mai multe detalii îți stăm la dispoziție.

    E-mail : office@rettergroup.com Tel. +40 269 21 00 20